Na této stránce najdete menší souhrn nejčastěji pokládaných otázek!

Vše o produktech

Můžeme používat produkty YOU na každý typ povrchu?

Čisticí prostředky YOU jsou bezpečné pro použití na nejtvrdší povrchy v domácnosti. Nedoporučujeme používat YOU čistič do koupelen na mramorové povrchy z důvodu jeho schopnosti odstraňovat vodní kámen. Produkty YOU rovněž nepoužívejte na mosazné, měděné a polyamidové povrchy. U všech čisticích přípravků  se obvykle doporučuje, abyste pro jistotu přípravek nejprve vyzkoušeli na malém, méně viditelném místě. Není vhodný na textil, koberec ani čalounění.
Na citlivé povrchy nebo elektrická zařízení přípravek nestříkejte přímo, nýbrž použijte k jeho nanášení utěrku. Vždy se poraďte s výrobcem daného předmětu a dodržujte jeho doporučení a pokyny.

Budou vyvinuty další produkty YOU? 

Ano! Sortiment se stále rozšiřuje! Najděte si přípravky YOU® určené k čištění povrchů v produktové řadě Spreje a náplně (kuchyň, koupelna, univerzální použití, okna)!

Co dělat s nánosem vodního kamene?

Postříkejte YOU čističem do koupelny, ponechejte nejméně 5 minut působit a pak, bude-li to ještě nutné, vydrhněte. (Pro vaši informaci: s použitím jiného produktu na trhu byste neměli méně práce s odstraňováním.)

Lze produkty YOU použít na povrchy určené pro přípravu jídla?

Ano, lze je použít, avšak po použití vždy povrch důkladně opláchněte vodou.

Jsou produkty YOU tak účinné jako obecně známé běžné značky?

Samozřejmě! Účinnost považujeme při vývoji YOU za velice důležitou. Naše složení přezkoušela nezávislá laboratoř v porovnání s vyhlášenými značkami a výsledky prokázaly, že čističe YOU jsou právě tak účinné!

Problém s tryskou? 

Máte na mysli otočení trysky do polohy ON (otevření)? Když je záklopka otevřená, z trysky vychází jemný postřik pro běžné čištění, avšak při uzavřené záklopce vytváří tryska pěnu, kterou lze použít na odolnější skvrny a nečistoty.

Jsou vaše čističe YOU parfémovány? 

Ano, ve složení YOU jsou esenciální oleje, které vydávají čisté a svěží vůně! YOU neobsahuje žádné syntetické parfémy.

Co je biocid? 

Je to přípravek, který ničí, odpuzuje, zneškodňuje škodlivé organismy. Existují různé typy biocidních přípravků: domácí dezinfekční prostředky, ale také insekticidy, přípravky k ošetření dřeva, vody...
Naše čističe YOU® označené jako „dezinfekční prostředek“ jsou biocidní.
Biocidní přípravky používejte opatrně. Před použitím si vždy pročtěte pokyny na štítku a příbalovou informaci.

Zaměřeno na náplně 

Jak fungují náhradní náplně YOU?

Jak doplnit láhev.

  1.  Z prázdné láhve sejměte uzávěr s tryskou a láhev naplňte vodou po horní okraj štítku.

  2.  Zašroubujte nádobku s náplní na hrdlo láhve. 

  3.  Láhev protřepejte.

  4. Nádobku s náplní odšroubujte, na láhev opět nasaďte uzávěr s tryskou a jste připraveni!

Kde mám vyhodit použitou nádobku od náplně?

Všechny nádobky s náplní YOU® jsou 100% recyklovatelné. Vyhoďte je do odpadu určeného k recyklaci.

Měli bychom přípravek hodně promíchat po našroubování nádobky s náplní?

Ideálně po našroubování otočte láhev dnem vzhůru, aby se koncentrát náplně dobře rozpustil ve vodě, kterou jste napustili do láhve.
Jestliže přípravek hodně rozmícháte, nevadí to, ale bude pěnit!!

Můžeme náplň YOU našroubovat na láhev jiné značky? 

Náplně YOU® lze nasadit na většinu lahvi, které mají šroubovací uzávěr s tryskou. V takovém případě doporučujeme, abyste svou láhev nejprve vypláchli (protože produkty YOU® jsou jediné 100% rostlinné přípravky na trhu a v lahvi mohou zůstat toxické zbytky z předchozího přípravku!), poté ji jednoduše naplníte 500 ml vody a našroubujete nádobku s náplní.
Pozor! Nezapomeňte si svůj přípravek nějak označit, protože štítek již nebude odpovídat obsahu!

Co se stane, když použiji méně vody?

Oproti běžné úvaze je skutečnost taková, že pokud vytvoříte koncentrovanější přípravek za použití méně vody, nebude účinnější, dokonce může zanechávat šmouhy.

Co se stane, když použiji příliš mnoho vody?

Účinnost produktů YOU® je založena na směsi náplně a 500 ml vody. Jestliže dáte větší množství vody, může být přípravek méně účinný.

Je problém nalít nejprve náplň a poté vodu do láhve? 

Účinnost produktu se nezmění, ale při dolévání vody se může tvořit pěna... Musíte pak být při doplňování opatrní.

Mám potíž otevřít náplň, co dělat?

Dodrželi jste pokyny týkající se našroubování nádobky náplně na láhev YOU®? Upozorňujeme, že horní část náplně není zátka k otevření, její proužky slouží pouze jako pomocník k našroubování nádobky náplně na láhev. Náplň se otevře sama tím, že ji našroubujete na láhev.
Pokud se i přesto neotevře, obraťte se prosím na nás a nezapomeňte uvést čísla šarže, která najdete na nádobce.

Co znamenají piktogramy ? 

 

Náplně YOU® jsou koncentráty přírodních látek. Například citronová šťáva může být před zředěním s vodou dráždivá.
Náplně jsou navrženy tak, aby zabránily kontaktu koncentrátu s pokožkou nebo očima, avšak pokud potřebujete další informace, doporučujeme vyhledat „více informací“ na štítku, kde si můžete přečíst bezpečnostní pokyny.

Bezpečnost / zdraví

Jsou produkty YOU bezpečné pro děti?

Stejně jako u všech čisticích přípravků doporučujeme, pokud máte doma zvědavé děti, abyste přípravky uchovávali mimo jejich dosah! Jestliže jsou produkty YOU používány k čištění dětských židliček nebo hraček, nezapomeňte je nakonec důkladně opláchnout.

Jsou produkty YOU vhodné pro těhotné ženy?

Ano, ohledně těhotných žen neexistují žádné konkrétní kontraindikace.
Těhotenství je však výjimečné období, kdy dochází k fyziologickým změnám. Proto vám doporučujeme, abyste byli velmi obezřetní při použití kteréhokoli čisticího přípravku.

Produkty YOU jsou „dermatologicky testovány“, co to znamená?

V zásadě to znamená, že produkty YOU prokázaly svou šetrnost k vaší pokožce.

Tvrdíte, že vaše produkty jsou bezpečné, proč jsou tedy na náplni varovné piktogramy?

Ačkoli složení YOU zahrnuje výhradně 100% rostlinné aktivní složky, na náplních jsou uvedeny tyto symboly, neboť koncentrované přírodní látky mohou být dráždivé (představte si například, že se vám dostane do očí citronová šťáva!). Je však nepravděpodobné, že by spotřebitelé přišli do kontaktu s přípravkem při našroubování/odšroubování nádobky náplně, protože tyto jsou zkonstruovány tak, aby se náplň vyprázdnila pouze do láhve. Upozorňujeme, že jakmile jsou náplně zředěny, hotový přípravek NEPŘEDSTAVUJE PRO UŽIVATELE ŽÁDNÉ RIZIKO. Jestliže by se vám nezředěný produkt dostal do oka, vyplachujte je několik minut vodou. Vyjměte kontaktní čočky, pokud to půjde, a pokračujte ve vyplachování. Volejte neprodleně svému lékaři nebo lékárníkovi. Dostane-li se nezředěný přípravek na pokožku, omyjte ji mýdlem a vodou. Upozorňujeme, že náplň s čističem do kuchyně může vyvolat kožní reakci.

Jsou produkty YOU bezpečné pro zvířata?

Stejně jako u všech čisticích přípravků doporučujeme, pokud máte doma zvědavá zvířátka, abyste přípravky uchovávali mimo jejich dosah! Jestliže jsou produkty YOU používány k čištění klecí nebo košíků či pelíšků, nezapomeňte je nakonec důkladně opláchnout.

Obsahují čističe YOU nějaké alergeny?

Ano, obsahují. Naše produkty obsahují esenciální oleje, které jsou přírodními extrakty z rostlin, tudíž mohou přirozeně obsahovat alergeny. Například citral, který se nachází v ovoci, zejména v pomerančích, grapefruitech, kiwi, černém rybízu, je složkou našeho čističe do kuchyně a regulační orgány jej klasifikují jako alergen.

Poněvadž látek způsobujících alergické reakce je skutečně mnoho, je obtížné uvést seznam potenciálních alergenních vonných látek na štítek produktu. Z tohoto důvodu nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 648/2004 o detergentech ukládá výrobci, aby na obalech uváděl pouze alergenní vonné látky ze seznamu v příloze III nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 123/2009 o kosmetických přípravcích. Níže najdete tyto alergeny:
Univerzální čistič: eugenol, limonen, linalool   Čistič do kuchyně: citral, limonen, linalool, geraniol
Upozorňujeme, že náš čistič do koupelny obsahuje také mandlový olej.

Máte-li jakékoli jiné alergie, ohledně nichž se potřebujete ujistit, neváhejte se na nás obrátit.

 

Přírodní složení, nic neskrýváme! 

Čistící spreje YOU jsou schváleny značkou „Ecocert“, ale co to je?

Ecocert je organizace pro certifikace přírodních a ekologických produktů, provádějící kontroly ve více než 80 zemích, díky čemuž je jednou z největších organizací certifikujících přírodní a ekologické produkty na světě. Akreditace Ecocert představuje přísnou úroveň zkoušek, proto jsme tak hrdí, že naše produkty získaly tuto akreditaci.

Co je ve složení každého produktu YOU?

Každý produkt YOU sestává z extraktů na bázi nejrůznějších rostlin (rostliny, ovoce, květy), z esenciálních olejů, obnovitelných minerálních látek a vody. Povrchově aktivní látky nebo čisticí složky jsou vyrobeny z pšeničných otrub, řepkových semen, kokosového ořechu nebo řepy.

Jsou přípravky YOU biologicky rozložitelné?

Ano. Přípravky YOU jsou 100% biologicky rozložitelné do 28 dní.

Přispívají produkty YOU k znečištění ovzduší?

Nikoli. Produkty YOU neobsahují žádné složky, které by kontaminovaly vzduch.

Čím se produkty YOU odlišují od jiných ekologických značek?

Všechny produkty YOU jsou vyrobeny z aktivních složek 100% rostlinného původu a v biologicky rozložitelné formě. YOU neobsahují žádnou syntetickou aromatickou látku.

Jsou produkty YOU testovány na zvířatech?

Nikoli, YOU nejsou testovány na zvířatech, jsou v souladu s certifikací ECOCERT.

Naše obaly 

Jsou obaly YOU recyklovatelné a biologicky rozložitelné?

Naše láhve (včetně trysky) i nádobky s náplněmi jsou recyklovatelné. Nejsou biologicky rozložitelné, proto doporučujeme, abyste obal zrecyklovali podle místních možností. 

Kolikrát můžete opakovaně naplnit láhev YOU®?

Láhev můžete znovu naplnit 10 až 15krát!  Všechno však závisí na tom, kde své láhve skladujete…

Co je YOU? 

Proč jste svému produktu dali název „YOU“?

YOU je univerzální a umožňuje nám přímo komunikovat s uživateli. YOU oslovuje spotřebitele, jejichž přáním je nalézt atraktivní, účinné výrobky a jejichž hlavním zájmem je mít zdravý a příjemný domov. Takže vše, co potřebujete, je YOU! („all you need is YOU“, parafráze na známou píseň)

Co je rostlinná chemie?

Rostlinná chemie je přírodní alternativa ke konvenční chemii a jejím cílem je snížit používání a výrobu látek škodlivých pro životní prostředí i pro uživatele.

Co je Salveco ?

Salveco je laboratoř specializující se na rostlinnou chemii se sídlem ve Vogézách. Vyvíjí a vyrábí všechny produkty YOU® a celou řadu dalších hygienických a čisticích přípravků převážně pro profesionální použití (nemocnice, stravování atd.).